OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 26.12.2021– 02.01.2022

  1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzona jest jako święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Za wstawiennictwem świętej rodziny z Nazaretu modlimy się w intencji naszych rodzin by były silne wiarą i wzajemną miłością. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  1. W liturgii Kościoła obchodzimy w piątek wspomnienie Świętego Sylwestra, w sobotę w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym. Uroczystość ta jako święto nakazane, zobowiązuje nas do uczestniczenia we mszy świętej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po porannej mszy adoracja i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W niedzielę po sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek
  1. W czwartek wieczorem na zakończenie starego roku adoracja dziękczynna od godz. 15.00 i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego oraz msza św. o godz. 16.00.
  1. Od poniedziałku 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary budowlane na elewację domu parafialnego. Ofiary w kopertach przeznaczone na ten cel podpiszmy wraz z adresem. W tym roku kolęda odbywa się w dobie pandemii, przy zachowaniu wymogów sanitarnych na życzenie domowników. Podczas wyznaczonej trasy odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą kolędników do swoich mieszkań. Mamy również świadomość, że są parafianie, którzy obawiają się o zwoje zdrowie, unikają wszelkich kontaktów i nie przyjmą w tym roku kolędy, co rozumiemy i ogarniamy ich naszą modlitwą i błogosławieństwem. Dla wszystkich, którzy nie skorzystają z tej tradycyjnej formy kolędy na zakończenie kolęd odbędzie się msza święta z błogosławieństwem kolędowym w kościele.

Plan kolęd od przyszłego poniedziałku;

27 GRUDNIA             Sobieskiego 3 ,4 i 6

poniedziałek

28 GRUDNIA            Sobieskiego 8 , 8 A

wtorek                      Kulerskiego 20

29 GRUDNIA             Sobieskiego 50, 52, 54

         środa

30 GRUDNIA               Sobieskiego 20

czwartek                      Łęgi 11

2 STYCZNIA                Hubala 1, 3, 4

                   niedziela                 Gąsiorowskiego 2

                3 STYCZNIA                      Mastalerza 2

                      poniedziałek                Bałtucia 6

       4 STYCZNIA Sobieskiego 14 , 15, 16, 17, 18, 19

wtorek

5 STYCZNIA Sobieskiego 7, 9, 13, 21, 22, 23, 26

środa

6 STYCZNIA            Rataja, Mazowiecka i całe Dębowe

czwartek                  Wzgórze, Poziomkowa, Jagodowa ,Borówkowa Kalinowa