OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 19.12.20201– 26.12.2021

  1. To już ostatnia niedziela adwentu. W piątek wieczorem zasiądziemy do wieczerzy, aby w gronie rodziny i najbliższych podzielić się opłatkiem, spożyć tradycyjne postne potrawy i wspólnie śpiewać kolędy. Uroczysta Pasterka o 24.00 o północy. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. podczas pasterki mogą ją przyjąć powtórnie uczestnicząc we mszy św. w dzień Bożego Narodzenia. W sobotę w Uroczystość Narodzenia Pańskiego msze św. o godz. 07.30. 9.30, 11.00 i 12.30 i o godz. 18.00. Natomiast w niedzielę w drugi dzień świąt msze św. w porządku niedzielnym.
  1. Do czwartku trwamy jeszcze w adwentowym czuwaniu. Roraty rano o 6.45 oraz dla dzieci w poniedziałek i środę o 18.00.
  1. U ministrantów do nabycia „Niedziela’’ i inne czasopisma. Są jeszcze świece wigilijne dzieło pomocy Caritas do nabycia w zakrystii i w domu parafialnym po mszach świętych. Pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.
  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym osobą do pomocy przy dekoracji świątecznej naszej świątyni. Szczególne podziękowania dla Pana kościelnego Andrzeja za czuwanie nad całością dekoracji kościoła. Panom Andrzejowi, Tadeuszowi i Tomkowi za ustawienie choinek i szopki oraz pozostałym osobą za dekorowanie ozdobami choinek.
  1. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
  1. Po świętach od 27 grudnia rozpocznie się wizyta duszpasterska zwana kolędą, która jest okazją spotkania duszpasterzy z wiernymi w ich domach. Kapłani kierowani miłością pasterską odwiedzają wiernych z Bożym błogosławieństwem, modlą się razem z domownikami oraz umacniają w wierze i praktykach religijnych. Kolęda ma również służyć pogłębieniu więzi pomiędzy duszpasterzami i parafianami, dlatego postarajmy się, aby uczestniczyć w tym spotkaniu najlepiej w pełnym składzie domowników. Jeśli jest to możliwe w dniu kolędy uczestniczmy najpierw w codziennej eucharystii, od której to błogosławieństwo bierze swój początek. Podczas kolędy, zwyczajem lat ubiegłych, prosimy o dodatkowe ofiary budowlane na elewację domu parafialnego. Ofiary w kopertach przeznaczone na ten cel podpiszmy wraz z adresem. W tym roku kolęda odbywa się w dobie pandemii, przy zachowaniu wymogów sanitarnych na życzenie domowników. Podczas wyznaczonej trasy odwiedzimy tych parafian, którzy zaproszą kolędników do swoich mieszkań. Mamy również świadomość, że są parafianie, którzy obawiają się o zwoje zdrowie, unikają wszelkich kontaktów i nie przyjmą w tym roku kolędy, co rozumiemy i ogarniamy ich naszą modlitwą i błogosławieństwem. Dla wszystkich, którzy nie skorzystają z tej tradycyjnej formy kolędy na zakończenie kolęd odbędzie się msza święta z błogosławieństwem kolędowym w kościele.
  2. Plan kolęd od przyszłego poniedziałku;

27 GRUDNIA     Sobieskiego 3 ,4 i 6

poniedziałek

28 GRUDNIA      Sobieskiego 8 , 8 A

wtorek                Kulerskiego 20

29 GRUDNIA             Sobieskiego 50, 52, 54

środa

30 GRUDNIA     Sobieskiego 20

czwartek           Łęgi 11

Od poniedziałku do piątku kolędować będziemy od godz. 16.00, w soboty i niedziele od godz. 14.00. W czasie kolęd kancelaria będzie czynna tylko przed południem w poniedziałki i środy od 11.00 do 12.00.