OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 5.12.2021 – 12.12.2021

1. W drugą niedzielę adwentu Kościół w Polsce wspiera modlitwą i ofiarami Kościół na Wschodzie. Jest to akcja organizowana przez Zespół Pomocy Kościelnej dla Katolików na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski mający na celu niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom Kościoła w krajach Europy Wschodniej. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na ten cel.
  2. W liturgii kościoła drugiego tygodnia Adwentu obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, uroczystości odpustowe w grudziądzkiej bazylice, we wtorek św. Ambrożego, w środę 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z okazji tego święta za tydzień w niedzielę poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych o godz. 11.00.
  3. Przypominamy o roratach, które odprawiamy dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, natomiast dla dzieci w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 18.00. Zachęcamy szczególnie dzieci do licznego udziału w tych mszach świętych z lampionami, które są znakiem naszego adwentowego czuwania.
  4. W domu parafialnym po mszach świętych można nabyć świece wigilijne „Dzieło pomocy Caritas” w cenie 9 zł – mała, 16 zł – duża. Również w tygodniu świece do nabycia w zakrystii.
  5. Za tydzień kolekta gospodarcza na inwestycje w parafii, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych.
  6. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
  7. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, dla dzieci czasopismo misyjne, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.