OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 28.11.2021 – 5.12.2021

 1. W imię Boże rozpoczynamy nowy rok kościelny pierwszą niedzielą adwentu. Adwent jest dla nas radosnym czasem przygotowania do spotkania z naszym Panem Jezusem Chrystusem w tajemnicy Bożego Narodzenia.
 2. Wyrazem naszego adwentowego oczekiwania niech będzie udział we mszach świętych roratnich. Roraty dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.45, dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci z lampionami będą uroczyście wprowadzane do Kościoła i dla zachęty otrzymają wyklejankę adwentową. W czasie adwentu nie ma mszy św. o godz. 8.00.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie Świętej Barbary.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne; pierwszy czwartek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwy o powołania o godz. 17.30. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz.17.00 i adoracja N Sakramentu do wieczornej mszy świętej. W sobotę po porannej mszy świętej adoracja N Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Od dziś można nabyć świece wigilijne „Dzieło pomocy Caritas” w cenie 9 zł – mała i 16 zł duża – w domu parafialnym po mszach świętych i w tygodniu w zakrystii.
 6. Parafia w Mniszku zaprasza we wtorek 30 listopada na Adwentowy Dzień Skupienia dla Mężczyzn. Początek o godz. 17.00.
 7. W czwartek zapraszamy na spotkanie Klubu Seniora o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na paczki świąteczne dla dzieci. Natomiast w przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wchodzie.
 10. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17.45.
 11. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ oraz dla dzieci czasopismo misyjne.