XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.11.2021 – 21.11.2021

1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego, niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Sumy odmówimy akt zawierzenia Jezusowi Królowi Wszechświata.

2. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone cele gospodarczo- inwestycyjne naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Toruniu.

3. W dniu dzisiejszym obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień wzywa cały Kościół do dzielenia się z potrzebującymi i aktywnego włączenia się w pomoc dla ubogich.

4. Również w dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz 13 w naszej Ojczyźnie Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ideą tego dnia jest informowanie wiernych, że każdego dnia giną na świecie chrześcijanie. Chcemy się za Nich modlić oraz o ile to możliwe wspierać materialnie. W tym roku Dzień Solidarności poświęcony jest prześladowanym za wiarę chrześcijanom w Libanie. Naszą ofiarą składaną dziś do puszek po mszach świętych chcemy wspierać tych, którzy w różny sposób są prześladowani za to, że wyznają wiarę w Chrystusa.

5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.

6.Przypominamy o obowiązku zasłaniania maseczką twarzy i nosa oraz o zachęcamy do dezynfekcji rąk podczas wchodzenia do kościoła.

7.U ministrantów i w zakrystii do nabycia ,,Niedziela’’ oraz czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’.