OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 07.11.2021 – 14.11.2021

  1. W naszej diecezji dziś dzień modlitwy za Synod Biskupów. Papież Franciszek zaprasza wszystkich ochrzczonych do udziału w Synodzie. Synod to nie demokratyczne głosowanie, jaki ma być Kościół XXI w., ale wspólnotowe rozeznawanie – proces duchowy, którego celem jest jedność, a nie przeprowadzenie „na siłę” swej woli czy wizji Kościoła; w listopadzie trwa etap parafialny Synodu; na stronie internetowej parafii w zakładce Synod, można znaleźć pytania, które mają animować dyskusję synodalną; i jeśli ktoś czuje pragnienie by włączyć się w dyskusję synodalną może na te pytania – jedno, kilka bądź wszystkie – odpowiedzieć na piśmie i przesłać anonimowo do 28 listopada na adres parafii; z tych odpowiedzi przygotowane zostanie streszczenie, które przekażemy na etap diecezjalny Synodu.
  2. W czwartek w naszej Ojczyźnie Święto Narodowe 103 rocznica Odzyskania Niepodległości. Jest to jednocześnie dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny. Ciesząc się z odzyskanej niepodległości i suwerenności naszej Ojczyzny jeszcze bardziej jesteśmy zobowiązani do kształtowania w duchu Dekalogu otrzymanej wolności– uczył nas wielki nasz rodak święty Jan Paweł II. Dodatkowa świąteczna Msza święta w intencji naszej Ojczyzny o godz. 9.30.
  3. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta gospodarcza na nowe inwestycje w naszej parafii. Polecamy ją pamięci i ofiarności wiernych.
  4. Za tydzień również przeżywać będziemy dzień modlitwy z Kościołem Prześladowanym. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel.
  5. Dzisiejszej niedzieli na mszy św. porannej zostanie[ został] poświęcony opłatek wigilijny. Poświęcone opłatki rozniesie do naszych domów Pan Kościelny Andrzej Zaremba oraz będzie można nabyć na chórze u Pana Organisty Romana Dunajskiego . Składając ofiarę za opłatek wyrażamy naszą wdzięczność Panom za pracę i poświęcenie na rzecz naszej parafii.
  6. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.45.
  7. W związku ze wzrostem zakażeń wirusem i stanem pandemii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu przypomina o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w trakcie sprawowania kultu religijnego.
  8. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’, czasopismo dla dzieci ,,Świat Misyjny’’oraz pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego za który składamy ofiary na kolejny druk.