OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY 01.11.2020– 08.11.2021

 1. Dzisiejszej niedzieli świętujemy 2 rocznicę konsekracji naszego kościoła, która miała miejsce 26 października 2019 roku. Dziękujemy Panu Bogu za nasz parafialny Dom Modlitwy, wspominając wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego powstania i nadal troszczą się o jego piękno.
 2. W liturgii kościoła obchodzić będziemy jutro w poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. Msze św. w porządku niedzielnym, bez mszy św. o godz. 12.30. Nie zapominajmy w tym czasie gdy odwiedzamy groby naszych bliskich o modlitwie wypominkowej i ofierze mszy świętej za zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00. Wypominki roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed mszą poranną i Sumą, a wypominki jednorazowe odmawiane będą w środę, piątek i sobotę z modlitwą różańcową za zmarłych o godz. 17.30.
 3. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Jest to święto wszystkich, co należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. Msze święte o 7.30, 9.30, 16.30 i 18.00. O godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 17.45 odczytamy kartki z polecanymi zmarłymi w tej ofierze mszy św.
 4. 1 i 2 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami (nawiedzenie Kościoła, Komunia Św. i modlitwy w intencji Ojca Świętego). W dniach od 1 do 8 listopada codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
 5. W związku z trwającą epidemią Stolica Apostolska przedłużyła wydany w tamtym roku dekret o możliwości uzyskania odpustu za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwy za zmarłych przez cały listopad.
 6. Parafia św. Mikołaja Bp. podaje do wiadomości wiernym, że na Cmentarzu Farnym w Grudziądzu zostaną odprawione nabożeństwa w następujących godzinach; 1 listopada o godz. 14.00 msza św. w kaplicy cmentarnej, o godz. 14.45 procesja żałobna z kazaniem, 2 listopada o godz. 15.00 msza za zmarłych w kaplicy.
 7. Z inicjatywy grup modlitewnych z naszej parafii odprawiane są w miesiącu listopadzie msze święte gregoriańskie za dusze potrzebujące pomocy. Można włączyć się swoją ofiarą do tej cennej modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy aby pomóc duszom potrzebującym pomocy. Ofiary na tę mszę zbiera Pani zelatorka Teresa Dąbrowska.
 8. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek adoracja i różaniec w intencji powołań. Pierwszy piątek miesiąca o 17.00 wystawienie N. Sakrament i okazja do spowiedzi. W sobotę po porannej mszy św. adoracja i nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W czwartek spotkanie klubu seniora w sali parafialnej o godz. 16.00.
 10. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek w soli parafialnej.
 11. Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom ostatnich 2 pielgrzymek parafialnych za złożoną ofiarę, na nowe świece ołtarzowe, z dekoracją fioletową na adwent i wielki post.
 12. U ministrantów do nabycia „Niedziela”oraz czasopisma misyjne dla dzieci.