OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 17.10.2021 – 24.10.2021

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Misyjny przeżywany pod hasłem ,,Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na cele misyjne. Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się za misje i misjonarzy, szczególnie ofiarując w tej intencji modlitwę różańcową. Zachęcamy udziału w modlitwie różańcowej. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.

2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Łukasza Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego, w piątek uroczystość św. Jana Pawła II Głównego patrona naszego województwa.

3. Zbliża się listopad pomyślmy więc o naszych zmarłych. Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki do wypominek. Zaznaczmy na kartkach czy są to wypominki roczne i ich godzinę, czy jednorazowe, czy msza zbiorowa za zmarłych, którą odprawimy w dzień Zaduszny o godz. 18.00. Wypominki roczne odmawiamy w każdą niedzielę przed mszą poranną i Sumą. W tych wypominkach wspominajmy modlitewnie naszych najbliższych zmarłych. Natomiast wypominki jednorazowe odczytane będą w tygodniu po Wszystkich Świętych przed wieczorną mszą z modlitwą różańcową za zmarłych.

4. Przypominamy, że cały czas obowiązuje nas noszenie maseczek i zakrywanie ust i nosa. Zachęcamy do korzystania z płynu do dezynfekcji rąk podczas wchodzenia do kościoła.

5. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego w sobotę o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Z powodu wyjazdu mniejszego autokaru dopłata do wyjazdu 10zł u księdza podczas pielgrzymki.

6. U ministrantów do nabycia Niedziela dla dzieci czasopismo Świat misyjny.