OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 03.10.2021 – 10.10.2021

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w modlitwie różańcowej w naszej świątyni. Pamiętajmy także, aby w naszych rodzinach, wspólnie odmawiać choćby dziesiątkę różańca i w ten sposób uczyć dzieci tej pięknej modlitwy. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „Nie lękajcie się”. W całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, z której dochód przeznaczony jest na pomoc stypendialną dla dzieci i młodzieży z najuboższych regionów Polski. Bardzo prosimy o ofiary do puszek na ten cel, jednocześnie zachęcamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za Świętego Jana Pawła II.
  3. Za tydzień kolekta inwestycyjna, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych dziękując jednocześnie Wszystkim ofiarodawcom wspierającym hojnie nasze inwestycje.
  4. Bóg zapłać wszystkim parafianom za obecność na odpuście parafialnym ku czci św. Teresy, rodzicom i młodzieży bierzmowanej za złożoną ofiarę na Seminarium Duchowne i dar dla parafii w postaci nowego ornatu.
  5. W czwartek zapraszamy na spotkanie klubu seniora w sali parafialnej o godz. 16.00.
  6. Decyzją księży biskupów bierzmowanie ma się odbywać w szkole ponadpodstawowej po rocznym przygotowaniu w parafii. W przyszłą niedzielę na godz. 12.30 zapraszamy rodziców wraz z młodzieżą klas I szkół ponad podstawowych na spotkanie modlitewne. Młodzieży wręczymy indeksy sprawdzające stan przygotowania kandydatów. Po mszy św. katecheza i spotkanie organizacyjne. Młodzież starszą, która jeszcze nie przyjęła bierzmowania zapraszamy również na spotkanie na rozpoczęcie rocznego przygotowania do przyjęcia tego sakramentu. Z poprzedniego rocznika bierzmowanie przyjęło tylko 21 osób na ponad 80 uczniów kończonych naszą szkołę podstawową. Prosimy rodziców aby bardziej zatroszczyli się o życie sakramentalne swoich dzieci i dołożyli starań aby przyjęły wszystkie sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.
  7. U ministrantów do nabycia prasa katolicka „Niedziela”oraz dla dzieci czasopismo ,,Świat misyjny’’.