OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26.09.2021– 03.10.2021

  1. W piątek 1 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszamy na Uroczystość odpustową drugiej patronki naszej parafii. Sumę odpustową o godz. 18.00 w intencji naszej parafii odprawi ks. Biskup Senior Andrzej Suski . Zapraszamy do świętowania tej uroczystości. Możliwość uczestniczenia w odpuście jest łaską dzieci Bożych. Każdy, kto uczestniczy w odpuście może uzyskać odpust zupełny za siebie lub za zmarłych. Odpust to uzyskanie odpuszczenia kary doczesnej, na którą człowiek zasłużył w skutek popełnienia grzechu. Wierzący, który pragnie uzyskać odpust zupełny winien odrzucić od siebie jakiekolwiek przywiązanie do grzechu nawet lekkiego i będąc w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą. Podczas sumy odpustowej ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży, która przez cały ubiegły rok podjęła formację przygotowującą do przyjęcia tego sakramentu. Na zakończenie ceremonii odpustowej poprosimy księdza biskupa o poświęcenie naszych nowych organów.
  2. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i bliskich w czwartek od godz. 17.00 do 18.00. Po mszy ostatnie spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.
  3. Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas, w którym gromadzimy się w świątyniach na modlitwie różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej modlitwie w naszej świątyni. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30 przed wieczorną mszą świętą. Dzieci dla zachęty otrzymają układankę różańcową. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej również w naszych rodzinach. Niech odmówienie wspólnie choćby dziesiątki różańca będzie wyrazem naszej miłości do Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.00- 16.30 okazja do spowiedzi pierszo-piątkowej dla dzieci i nabożeństwo różańcowe oraz dalsza okazja do spowiedzi od 17.30 do wieczornej mszy świętej. Zachęcamy dzieci, które przyjęły komunię świętą w tym roku do podjęcia praktyki 9- ciu pierwszych piątków miesiąca. W sobotę po porannej mszy świętej adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie Żywego Różańca i Margaretek w sali parafialnej.
  6. Również w przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Po mszy świętej spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
  7. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 7.00 rano z parkingu przed kościołem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać.
  8. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny’’, pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego, za który składamy ofiary na kolejny druk.