OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12.09.2021 – 19.09.2021

 1. Rozpoczynamy od tej niedzieli Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem „ W blasku ojcostwa św. Józefa”. W sposób szczególny modlimy się za wychowawców, nauczycieli, rodziców, dzieci
  i młodzież.
 2. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasz wzrok skierujmy na Krzyż, na którym zawisło „Zbawienie Świata”. Za uczczenie w tym dniu krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy zawsze o tym znaku naszej wiary, aby go czcić, nie wstydzić się go, a także zawsze mieć w poszanowaniu w swoich mieszkaniach i domach.
 3. W tym tygodniu wspominamy również w środę Matki Bożej Bolesnej, w czwartek św. Korneliusza i Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski, dzieci i młodzieży.
 4. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na kolektę gospodarczą oraz
  za ofiary do puszek składane po mszy świętej na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Za tydzień kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu, które kształci przyszłych kapłanów do pracy w naszej diecezji.
 5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św.
 6. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Rywałdu w sobotę
  18 września. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
 7. Przypominamy o autokarowej pielgrzymce do Lichenia w sobotę 2 października. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.
 8. Kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczęli przygotowanie do tego sakramentu w ubiegłym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godz.18.00. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 1 października podczas odpustu ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 9. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’ dla dzieci ,,Świat Misyjny”.