OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.09.2021– 12.09.2021

 1. Zgodnie z zapowiedzią księży biskupów w przyszłą niedzielę rozpoczniemy XI Tydzień Wychowania, przeżywany pod hasłem ,, W blasku ojcostwa św. Józefa’’. Modlić się będziemy za dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców.
 2. W liturgii Kościoła obchodzić będziemy w środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, uroczystości odpustowe w grudziądzkiej bazylice. Program odpustu w gablocie. Z racji odpustu spotkanie formacyjno – modlitewne dla Apostolatu,, Margaretka’’ we wtorek 7 września o godz. 17.00.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na nowe inwestycje w naszej parafii, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych oraz zbiórka do puszek ogłoszona przez Ojca Świętego na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie z racji święta Podwyższenia Krzyża św.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś do puszek po mszach świętych na rzecz dotkniętych wojną mieszkańców Afganistanu.
 5. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz.11.00 zapraszamy dzieci przedszkolne na rozpoczęcie roku przedszkolnego. Oprawę liturgiczną przygotowuje personel przedszkola Tom Bambadil.
 6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii uczestniczą we mszy św. niedzielnej wraz z rodzicami o godz. 11.00.
 7. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do M B Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą świętą.
 8. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 2 października. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 9. Kandydatów do bierzmowania, którzy rozpoczęli przygotowanie do tego sakramentu w ubiegłym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godz.18.00. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 1 października podczas odpustu ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 10. Zapraszamy osoby chętne do włączenia się w powstający zespół śpiewaczo-chóralny na spotkanie z Panem organistom Romanem w środę po mszy świętej wieczornej w sali parafialnej.
 11. Kancelaria parafialna czynna do południa w poniedziałki od 11.00 do 12.00, oraz po południu w środy, czwartki i piątki od 16.00 do 17.00.
 12. U ministrantów do nabycia ,,Niedziela’’a pod chórem nowy numer biuletynu parafialnego, za który składamy ofiarę do puszki przeznaczoną na kolejny druk.