OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 29.08.2021 – 05.09.2021

  1. Dziś ostatnia niedziela wakacyjna. Dziękujemy Bogu za szczęśliwy czas wakacji i prosimy o Boże błogosławieństwo na zbliżający się czas roku szkolnego i katechetycznego.
  2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg peregrynacji obrazu Świętej Rodziny. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła, Panu kościelnemu za dekorację świątyni, Panu organiście za oprawę muzyczną, służbie liturgicznej za asystę, wspólnocie Żywego Różańca za dar nowego ornatu z racji przeżywanej w tym roku 30-tej rocznicy powstania w parafii tej grupy modlitewnej. Wszystkim za obecność i wspólną modlitwę serdeczne Bóg zapłać.
  3. W środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8.00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w naszej parafialnej świątyni dla uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rodziców i całą wspólnotę parafialną. Dzieciom i młodzieży życzymy obfitości łask Bożych w trudzie zdobywania wiedzy i wzrastania w mądrości u Boga i ludzi. Naszą młodzież uczącą się poza parafią zapraszamy do wspólnej modlitwy na rozpoczęcie roku również w środę o godz. 18.00.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy o powołania i za kapłanów. Pierwszy piątek miesiąca o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierszopiątkowej. Zachęcamy dzieci i młodzież do sakramentu pokuty aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć nowy rok szkolny. W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po rannej mszy świętej.
  5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed wieczorną mszą św..
  6. Klub seniora zaprasza na pierwsze spotkanie po wakacjach w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy osoby starsze do udziału w klubie seniora polegające na spotkaniach przy kawie i słodkim poczęstunku, wspólnym śpiewaniu pieśni i dzieleniu się swoją obecnością z innymi.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie dla wspólnoty Żywego Różańca i Margaretek.
  8. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych, którym pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.
  9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii w przyszłym roku uczestniczą we mszy św. niedzielnej wraz z rodzicami o godz. 11.00. Za tydzień spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii po mszy świętej o godz. 11.00.
  10. U ministrantów do nabycia Niedziela, dla dzieci Świat misyjny.