OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 08.08.2021– 15.08.2021

  1. Pamiętajmy w tym czasie wakacji o Bogu. Niech niedzielna eucharystia będzie najważniejszym wydarzeniem tygodnia. Nie zapominajmy również o zachęcie do podejmowania w tym miesiącu abstynencji od napojów alkoholowych.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy,we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca, w środę św. Klary, w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, w którym mamy obowiązek uczestniczenia we mszy świętej. Porządek mszy św. niedzielny. Na mszach św. obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół, owoców i warzyw.
  4. Za tydzień kolekta gospodarcza, którą polecamy pamięci i ofiarności wiernych oraz letnia zbiórka do puszek na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Polecamy te zbiórki , dziękując jednocześnie za wszelką ofiarność i dary serca.
  5. W poniedziałek o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W przyszły wtorek z 17 na 18 sierpnia po mszy św. wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii Wieczystą Adorację, która potrwa do przyszłej środy do mszy św. wieczornej. Może już dziś zaplanujmy sobie czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym.
  7. W przyszłą niedzielę parafia św. Józefa i Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszają na pieszą pielgrzymkę na odpust do Sanktuarium w Mokrem. Pielgrzymka wyruszy o godz. 7.00 z kościoła na Mniszku. Nasi parafianie mogą się dołączyć do pielgrzymki na rondzie przy dawnym Aschen około godziny 7.30. Powrót z Mokrego specjalnym autobusem MZK o godz. 14.00.
  8. U ministrantów do nabycia czasopisma katolickie „Niedziela” i dla dzieci „Świat Misyjny”. Zachęcamy do lektury religijnej w tym czasie wakacji i urlopów. Do nabycia ścienne kalendarze misyjne na przyszły rok