OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 01-08-2021 – 08.08.2021

  1. Pamiętajmy w tym czasie wakacji o Bogu. Niech niedzielna eucharystia będzie najważniejszym wydarzeniem tygodnia. Zachęcamy również do podejmowania sierpniowej abstynencji od spożywania alkoholu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w środę wspomnienie św. Jana Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.30 Adoracja i modlitwy o powołania. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi do wieczornej mszy świętej, w sobotę adoracja i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po porannej mszy świętej.
  4. Dziś po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek w Sali parafialnej.
  5. W czasie trwania tradycyjnej pielgrzymki toruńskiej na Jasną Górę od 2-11 sierpnia w Grudziądzu odbędzie się mini pielgrzymka po parafiach naszego miasta. Pątnicy odwiedzą wszystkie parafie według ustalonego programu, udając się do poszczególnych parafii indywidualnie. Codziennie w wyznaczonych kościołach będzie msza święta w intencji pielgrzymów a po niej spotkanie modlitewne. W naszej parafii gościć będziemy pielgrzymów w środę 4 sierpnia. Początek spotkania nowenną o 17.45 a po niej eucharystia i spotkanie modlitewne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich pielgrzymów oraz parafian. Szczegółowy plan z wyznaczonymi kościołami oraz godzinami spotkań umieszczony jest na plakacie.
  6. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  7. U ministrantów do nabycia czasopisma katolickie „Niedziela” i dla dzieci „Świat Misyjny”. Zachęcamy do lektury religijnej w tym czasie wakacji i urlopów. Do nabycia również kalendarze misyjne na przyszły rok w cenie 10 zł.