OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 25.07.2021– 1.08.2021

  1. Pamiętajmy w tym czasie wakacji o Bogu. Niech niedzielna eucharystia będzie najważniejszym wydarzeniem tygodnia.
  2. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po mszy świętej, poświęcenie pojazdów na placu przykościelnym. Chętni kierowcy do poświęcenia auta przejadą wokół kościoła a kapłan na głównych schodach kościoła będzie błogosławił i kropił samochody. Z tej okazji można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. Jest to akcja MIVA Polska reklamowana hasłem ,,podaruj 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy’’ jako twoje podziękowanie za bezpieczne podróże.
  3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest czasem modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Kościół zachęca do podejmowania abstynencji nie tylko w trosce o własną trzeźwość, ale także w intencji braci i sióstr uzależnionych od alkoholu oraz wszystkiego, co zniewala i poniża godność człowieka.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, w czwartek św. Marty, w sobotę św. Ignacego Loyoli.
  5. W związku z trwającą epidemią tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała formę sztafety. Grupa grudziądzka pielgrzymować będzie w sobotę 7 sierpnia na trasie Brdowa do Dąbia nad Nerem. Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymki, przejdą cały etap i na noc wracają autokarem do Grudziądza. Osoby chętne mogą zapisywać się w biurze parafialnym Bazyliki św. Mikołaja w godzinach urzędowania do końca lipca. W czasie pielgrzymki w naszym mieście odbędzie się mini pielgrzymka po grudziądzkich parafiach. Szczegółowy program mini pielgrzymki na plakacie w gablocie. Spotkanie organizacyjne dla uczestników sztafetowej pielgrzymki odbędzie się 2 sierpnia po mszy św. o. godz. 18.00 w bazylice.
  6. Za tydzień po Sumie spotkanie członków Żywego Różańca i Margaretek w Sali
  7. W poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30 , w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. U ministrantów do nabycia czasopisma katolickie „Niedziela” i dla dzieci „Świat Misyjny”. Zachęcamy do lektury religijnej w tym czasie wakacji i urlopów.